Податки при операціях з купівлі-продажу земельної ділянки

За українським законодавством операції з купівлі-продажу земельних ділянок підлягають оподаткуванню (ст. 266 Податкового кодексу України, далі - ПКУ). Деякі категорії громадян від таких зборів звільнені. Ми розповімо, до яких платежів потрібно бути готовими при купівлі або продажу ділянки на території України. 

Детальніше...

Оновлено порядок збільшення статутного капіталу АТ

Акціонерні товариства, які прийняли рішення про збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу, відтепер повинні керуватися новим Порядком реєстрації. Це передбачено рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 21 червня 2018 року № 426.

Детальніше...

Чи звільняє індивідуальна податкова консультація від відповідальності?

За українським законодавством, контролюючі органи зобов'язані після звернення платника податків  протягом 30 календарних днів надати на безоплатній основі консультацію з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства. Така консультація має індивідуальний характер і використовується виключно адресатом (зазначеним платником податків), що передбачено ст. 52 ПК України).

Детальніше...

Наслідки невручення судової повістки учаснику процесу

Невручення стороні судової повістки є підставою для скасування судового рішення. Такий висновок зробив Верховний Суд у складі Касаційного цивільного суду, розглянувши справу, в якій відбулись порушення правил повідомлення сторін про розгляд справи. 

Детальніше...

Невчасна сплата єдиного податку: які наслідки?

Якшо ФОП - платник єдиного податку затримав або не сплатив у передбачені строки єдиний податок - за Податковим кодексом України він має бути притягнутий до адмінвідповідальності.

Детальніше...

Конкурс в місцеві прокурори: вимоги до кандидатів

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів продовжила термін добору кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури до 16:45 17.08.2018.

Детальніше...

Неналежно засвідчені копії доказів як підстава для скасування судового рішення

Неналежно засвідчені копії письмових доказів є недопустимими доказами у справі. Така позиція Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду.

Детальніше...

ВС: хто має переважне право на залишення на роботі

Згідно з положеннями част. 2 ст. 42 КЗпП України, переважне право на залишення на роботі (при скороченні штату у зв'язку із змінами в організації виробництва) за умови рівної продуктивності праці і кваліфікації мають сімейні особи за наявності двох або більше утриманців, особи, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком; працівники з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

Детальніше...

Фермерські господарства зможуть працювати на єдиному податку

Президент Петро Порошенко схвалив Закон щодо стимулювання створення та діяльності фермерів-підприємців (проект № 6490-д), який був прийнятий 10 липня.

Детальніше...

Строк давності при стягнені коштів за податковим боргом

Після спливу 1095 днів з дня виникнення податкового боргу такий борг вважається безнадійним і підлягає списанню одночасно з нарахованими пенею та штрафними санкціями.

Детальніше...