З водієм не можна укласти договір про повну матеріальну відповідальність

Як свідчить практика, власники підприємств або уповноважені органи іноді вдаються до порушень законодавства, намагаючись примусити співробітників відповідати за збитки в більшому розмірі, ніж передбачено чинним законодавством.

Детальніше...

Діють нові фоми заяв про реєстрацію платників податків

Відсьогодні, 24 вересня, діють нові форми заяв про реєстрацію юридичних осіб та ФОП - набув чинності наказ Міністерства юстиції України  від 29 серпня 2018 року № 2824/5 «Про внесення змін до деяких форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Детальніше...

Рада прийняла за основу законопроект про судово-експертну діяльність

Верховна Рада ухвалила в першому читанні Законопроект № 8336 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності».

Детальніше...

Бізнес очікують перевірки щодо працевлаштування співробітників

5 вересня Кабмін прийняв розпорядження № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Ним Уряд доручив Держпраці, ДФСУ, Пенсійному фонду, Національній поліції та іншим центральним органам виконавчої влади починаючи з 5 жовтня 2018 року провести комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Детальніше...

Правило печаток на ТТН скасовано

Міністерство інфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, видавши 10.08.2018 р. наказ №368.

Детальніше...

Штраф за "непрозорість": видобувні компанії зобов'язали звітувати

Верховна Рада прийняла Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

Детальніше...

ВР ухвалила зміни до КПК, які захистять бізнес від неправомірних дій слідчих

Верховна Рада прийняла в першому читанні і в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» (№ 8490).

Детальніше...

За всі без винятку апеляційні та касаційні скарги в господарському процесі стягується судовий збір

Виконавче провадження за своєю суттю є завершальною стадією судового провадження у конкретній справі (що передбачене ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження»). Окреме провадження за скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця не відкривається.

Детальніше...

Відео з Ютубу не є належним доказом на підтвердження позовних вимог

Верховний Суд у складі колегії судів Касаційного адміністративного суду вказав про те, що відомості, які містяться на відеохостингах, не можуть вважатися загальновідомими фактами та підлягають обов’язковому дослідженню у судовому засіданні.

Детальніше...

Форми електронних звернень до суду

На головних сторінках сайтів судів розміщено модулі «Електронна форма звернення громадян» та «Запит на отримання публічної інформації», призначені для надсилання громадянами звернень до суду.

Детальніше...