Затверджено типовий договір страхування відповідальності аудиторів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердила типовий договір добровільного страхування цивільно-правової відповідальності суб'єкта аудиторської діяльності перед третіми особами. Він укладається  зі страховиком, який має відповідну ліцензію.

Детальніше...

ВС визначив, коли показання свідка не може бути доказом

У судах України розглядалась справа за позовом про стягнення з боржника неповерненого займу. На підтвердження займу була надана розписка. У свою чергу,  відповідач заперечував проти позову, наводячи як доказ свідчення свідків, які підтвердили повернення позики.

Детальніше...

Кабмін встановив нові правила евакуації автомобілів

У середу, 14 листопада, Кабінет міністрів України затвердив порядок затримання автомобілів інспекторами з паркування, а також порядок інформування водіїв про зафіксовані порушення ПДР.

Детальніше...

Право на обов’язкову частку у спадщині

За Цивільним кодексом України особа має право розподілити спадкове майно та призначити спадкоємців за допомогою заповіту. Водночас незалежно від змісту заповіту закон гарантує визначену частку спадщини, яка називається обов’язковою часткою, певній категорії осіб.

Детальніше...

Чи довіряють українці судам: результати національного опитування

У серпні–жовтні 2018 року Програма USAID «Нове правосуддя» здійснила чергове коло національних опитувань населення України та правників, які є учасниками судових проваджень, але не працюють в судовій системі. 

Детальніше...

До назв юросіб встановили нові вимоги

Мін’юст виклав у новій редакції вимоги до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи (крім організації профспілки). Відповідний наказ № 1170/32622 зареєстровано 17.10.2018 р.

Детальніше...

Як перевірити паспорт особи?

В ситуації, коли ви плануєте підписувати договір з іншою людиною (наприклад, позики чи оренди нерухомості),  не зайвим буде  перевірити дійсність паспорту такої особи.

Детальніше...

Запроваджено сервіс з дистанційного отримання сертифікатів відкритих ключів

Державна фіскальна служба запустила новий електронний сервіс, скористатися яким можуть клієнти  Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Детальніше...

Вступили в силу зміни до ККУ щодо перетину державного кордону

З 10 листопада 2018 діє Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України» (Закон № 2599-VIII).

Детальніше...

За яких умов в апеляції можна заявити про застосування позовної давності

Позовна давністьтобто строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу, згідно зі статтею 257 ЦК України встановлюється тривалістю у три роки.

Детальніше...