Пільги на сплату земельного податку

Власники земельних ділянок, земельних паїв та землекористувачі мають сплачувати земельний податок. Це передбачено Податковим кодексом України.

Підприємства звітуватимуть за новими правилами

Бухгалтерське законодавство продовжують приводити у відповідність до вимог ЄС. Народні депутати України прийняли за основу законопроект щодо змін в законі «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

В Україні виконують лише п’яту частину судових рішень

Нині виконується лише 15 - 18% рішень судів в цілому у різних регіонах держави. На це звернув увагу під час прес-конференції Міністр юстиції Павло Петренко.

Зміни до процесуальних законів пройшли перше читання

Народні депутати підтримали президентський проект закону, підготовлений Радою з питань судової реформи, про внесення змін до процесуальних кодексів (№6232).

Нові правила валютних операцій для фізосіб

Нацбанк спростив механізм валютних операцій, започаткувавши видачу українцям (фізособам) валютних ліцензій в електронній формі. Ці ліцензії почнуть діяти вже з 3 липня.

Юридичні нюанси купівлі житла

За неправильного оформлення документів купівлі-продажу житла, нові власники часто стають заручниками квартирних афер. Які юридичні правила варто враховувати при здійсненні «житлової операції», ми зараз і визначимо.

Перевести дачні і садові будинки у житлові стало простіше

14 червня Кабмін спростив правила для переведення дач у житлові будинки. Зокрема, відтепер вимагатимуть менше документів. І, в першу чергу, скасували потребу в звіті про проведення технічного огляду.

Сплив позовної давності не припиняє іпотечне зобов'язання

Якщо суд постановив відмовити в задоволенні позову через сплив позовної давності – це не припиняє зобов’язання. Про це йдеться в постанові Верховного Суду України від 15.05.2017.

Позапланова податкова перевірка у кримінальному провадженні

Слідчий суддя не може призначати позапланову документальну податкову  перевірку платника податків, так само як слідчий або прокурор не може звертатись до слідчого судді із відповідним клопотанням. Про це наголосив Апеляційний суд м. Києва у справі № 757/11320/17-к, від 11.04.2017р.

Для інвестицій за кордон спростили умови

12 червня вступили в силу зміни до деяких нормативно-правових актів Національного банку України, які регулюють законодавство у сфері інвестицій.