Вступили в силу нові процесуальні кодекси

Цього року 15 грудня відзначають не лише професійне свято працівників суду. Сьогодні – день, коли розпочинає роботу новий Верховний суд на чолі з Валентиною Данішевською та вступають в силу зміни до процесуального законодавства України.

Запрацювала єдина «гаряча лінія» Державної служби зайнятості

Щороку майже півтора мільйона осіб в Україні звертаються до Державної служби зайнятості. За даними служби, щодня через неї знаходять роботу більше 3000 українців. Щоб зробити звернення до організації більш доступним, в Україні запровадили єдину «гарячу лінію» державної служби зайнятості.

З Днем працівників суду!

Шановні судді та працівники апаратів судів!

Колектив компанії «Ти і Право» щиро вітає Вас із професійним святом — Днем працівників суду!

Спрощено порядок ввезення іноземної валюти в Україну

З сьогоднішнього дня непотрібно надавати купу документів при ввезенні в Україну іноземної валюти в готівковій формі на суму понад 10 тисяч євро в еквіваленті.

Коли договір є фіктивним?

ВССУ визначив головні ознаки фіктивного договору, переглядаючи рішення щодо позову особи про визнання договору дарування недійсним та стягнення збитків.

Операції з криптовалютами не оподатковуються: рішення суду

Зважаючи на зростання популярності технології blockchain для розрахунків електронною валютою, серед представників бізнесу дедалі більше запитань виникає щодо особливостей та законності її обігу в Україні. Зокрема - чи повинні підприємці сплачувати ПДВ за операції з криптовалютою.

Протягом року треба переукласти договори на комуналку

До 10 грудня 2018 року співвласники багатоквартирних будинків мають укласти нові договори з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу, які надаються винятково на підставі індивідуальних договорів) за кожним видом комунальної служби, відповідно до нового закону про ж/к послуги.

Як оформити ID-паспорт?

Вже понад рік (з 1 листопада 2016 року) українців переводять на ID-паспорти – документи з електронним чіпом. Окрім електронного урядування та обов’язкової виконаної умови для безвізового режиму України з ЄС, ID-картки, завдяки електронному підпису особи, дозволяють дистанційно отримувати електронні послуги. Крім того, з внутрішнім цифровим паспортом українці можуть їздити до Туреччини без закордонних паспортів (з перебуванням на умовах 90/180 днів).

Діють нові форми документів для оформлення ЕЦП

11 грудня набув чинності наказ Інформаційно-довідкового департаменту Державної Фіскальної служби №150, яким вводяться нові форми реєстраційних документів для отримання цифрового підпису.

Коли майно одного з подружжя може бути визнаним спільною сумісною власністю

Об’єкти особистої приватної власності можуть бути визнані об’єктами спільної сумісної власності подружжя відповідно до умов, передбачених у ст. 62 Сімейного Кодексу України. До таких умов належить, зокрема, наявність спільних трудових чи грошових затрат на майно або затрат лише другого з подружжя, який не є власником даного майна.