Правила поховання в Україні не змінилися

Якщо людина померла природною смертю, дія нововведень КПК на процедуру видачі дозволу на її поховання не поширюється, - роз’яснюють в Лубенському міськрайонному суді Полтавської області.

Детальніше...

Спір між співвласниками ОСББ не підпадає під юрисдикцію господарських суддів

За законом "Про ОСББ", об'єднання співвласників багатоквартирного будинку  - це юридична особа, яка була створена власниками квартир або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для управління, утримання і використання спільного майна.

Детальніше...

Як підтвердити трудовий стаж до 2004 року за відсутності трудової книжки

Раніше ми вже писали, що починаючи з 1 січня 2004 року для розрахунку стажу роботи, який дає право на пенсію, береться лише страховий стаж (той період, за який Ви або Ваш роботодавець сплачували страхові внески).

Детальніше...

Помилки у спадкових документах: шлях вирішення

Часто можливість отримати, змінити або припинити своє майнове право обмежується наявністю юридичної неточності або помилки  у документах.

Детальніше...

Таблиця змін до КПК, які вступають в силу від 16.03.2018

З 16 березня 2018 року набувають чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу України,  внесені восени 2017 року. Водночас Національне антикорупційне бюро України закликає Верховну Раду скасувати поправки до статей 132, 184, 219, 234, 242-244, 303 КПК України, які, у разі набрання чинності, могли б паралізувати роботу усієї правоохоронної системи держави (відповідний законопроект № 7547 щодо удосконалення кримінального судочинства був зареєстрований у Верховній Раді  05.02.2018, однак досі не розглянутий).

Детальніше...

Компенсація за працю у неробочий день

За нормами  КЗпП України (стаття 67), маючи 5-денний робочий тиждень, працівники мають право на 2 вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні - один вихідний день.

Детальніше...

Рекомендації щодо мінімальних ставок адвокатських гонорарів

Рада адвокатів Чернігівської області оприлюднила рекомендовані мінімальні ставки оплати праці за надання адвокатських (юридичних) послуг.

Детальніше...

Спадкоємець відповідає за кредитом спадкодавця навіть за відсутності свідоцтва на спадщину

Касаційний цивільний суд ВС вказав на те, що відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє особу від права на спадщину, а лише обмежує його в праві розпоряджатися нею.

Детальніше...

Персональний захист при отриманні е-послуг

За останні кілька років в Україні запровадили десятки онлайн-послуг, які можна отримати, не виходячи з дому: від довідки про несудимість до перевірки пенсійного стажу.

Детальніше...

Нотаріус у вихідні

Часто трапляється так, що потреба у здійсненні нотаріальної дії – наприклад, посвідчити документ, укласти угоду чи оформити право власності – виникає у святкові чи вихідні дії. У такому випадку, можна здійснити пошук нотаріуса, який працює у вихідні, залежно від територіального розташування та послуг.

Детальніше...