За порушення етики в приватному житті - адвокатів можуть позбавити свідоцтва

Окружний адміністративний суд міста Києва підтримав рішення ВКДКА про позбавлення права на здійснення адвокатської діяльності через порушення правозахисником Правил адвокатської етики в приватному житті.

Відкрили відомості про власників українських компаній

В Україні запрацювала база даних з інформацією про бенефіціарів (кінцевих власників) всіх українських компаній.

Процедура здачі землі в оренду

Аби не стати заручником зловмисників і вберегтися від рейдерів, важливо врахувати деякі нюанси процедури передачі земельної ділянки орендарю.

Судова експертиза: хто платить? - Позиція ВССУ

У судах розглядали справу за позовом особи щодо повернення коштів за комплексну земельно-технічну та будівельно-технічну експертизу, яку апеляційний суд визнав виконаною з явними порушеннями.

Подвійне стягнення за порушення грошових зобов’язань – ВСУ

Банк не може стягнути пеню та штраф за порушення позичальником грошових зобов’язань, адже подвійна цивільна відповідальність заборонена, відповідно до ст. 61 Конституції України.

Особливості повідомлення нерезидента про розгляд справи, - ВСУ

Вручити документи, отримати докази або здійснити процесуальні дії – іноді виникає необхідність в цих заходах на території інших країн. У такому випадку суд України може надіслати судове доручення до суду або відповідного органу іншої держави. Порядок звернення із дорученням закріплений ЦПКУ та у відповідних міжнародних договорах.

Запрацює єдиний рахунок для сплати податків

Кабмін схвалив законопроект про введення Єдиного рахунку для сплати податків і зборів та єдиного соціального внеску.

В Україні можуть ввести автоматичний розподіл справ між прокурорами

Група держав проти корупції Ради Європи (GRECO) перевірила Україну з приводу запобігання корупції, зокрема, серед прокурорів. В організації відзначили позитивні реформи, які вже були імплементовані,  втім і вказали на багато недоліків.

Бум на біометричні паспорти спадає, а ДМС шукає шляхи для прискорення їх виготовлення

Після підписання безвізового режиму України з Європою відбувся справжній бум замовлень біометричних паспортів: чергу на подання документів займали вдосвіта.

Оформити кредит можна з ЕЦП

НБУ дозволив використання цифрового підпису для укладання договорів споживчого кредитування.