Мін'юст запустив реєстр боржників зі сплати аліментів

З 6 лютого вступив в силу закон № 2234-VIII, який посилив відповідальність неплатників аліментів, зокрема тих, які заборгували виплати за 6 місяців.

elektrony-pidpysІ, одночасно, Міністерство юстиції запустило онлайн реєстр боржників зі сплати аліментів, відкритий для громадськості. Про це на прес-конференції повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

До реєстру включатимуть осіб, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці. Вже зараз перевірити таких порушників можна в Єдиному реєстрі боржників за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

Щоб здійснити пошук, потрібно ввести у форму пошуку прізвище, ім’я, по батькові (за його наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). За словами Міністра, реєстр вже містить інформацію про більш ніж 75 тис. боржників.

Відомості про порушників вносяться до Єдиного реєстру одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.

Єдиний реєстр боржників після обробки пошуку видасть такі дані:

- загальні відомості – ПІП та дата народження боржника;

- його місце проживання чи перебування (фізичні особи);

- найменування органу або прізвище, ім’я, по батькові та посада посадової особи, яка видала виконавчий документ;

- найменування органу державної виконавчої служби або прізвище, ім’я, по батькові приватного виконавця, номер засобу зв’язку та адреса електронної пошти виконавця;

- номер виконавчого провадження;

- категорію стягнення.

Відомості про боржника виключатимуться з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

Нагадаємо, згаданий вище закон № 2234-VIII встановлює тимчасове обмеження у праві виїзду неплатника аліментів за межі України. Крім того, боржника позбавляють права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України. Також вводиться тимчасове обмеження боржника у праві управління транспортними засобами, користування зброєю і полювання. Детальніше читайте в статті: Змінений порядок примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів