Перевіряємо свій страховий стаж: покрокова інструкція

Нині більшість українців виходить на пенсію, маючи від 25 років стажу. Нагадаємо, з 1 січня 2004 року для нарахування пенсії важливий не запис в трудовій книжці, а саме страховий стаж. Це той період, за який сплачено (вами або роботодавцем) відрахування до Пенсійного фонду. Сплатили — є стаж, не сплатили — немає стажу.

podatkova vymogaТому доцільно перевірити, який  страховий стаж накопичений саме у вас.

З липня 2000 року ведеться персоніфікований облік даних усіх застрахованих осіб. Тому уся інформація про страховий стаж, спеціальний (пільговий) стаж, місячні заробітна плата з переліком підприємств, на яких Ви офіційно працювали зберігаються в електронному вигляді в базі даних ПФУ.

Для того, щоб переглянути ці дані, потрібно вчинити наступні дії:

Крок 1. Увійти в кабінет на порталі електронних послуг ПФУ за адресою http://portal.pfu.gov.ua/ 

Зробити це можна за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) або електронного пенсійного посвідчення (ЕПП). Якщо таких документів у вас немає, ви можете пройти реєстрацію.

Як пройти реєстрацію?

Вам доведеться відвідати районне відділення ПФУ, аби ваші дані перевірили, та подати заяву. Необхідні документи: паспорт та ідентифікаційний код. Зразки заяв подаємо нижче:

Заява про реєстрацію громадянина у системі надання послуг в електронній формі

Заява про реєстрацію юридичної особи (страхувальника) у системі надання послуг в електронній формі

Співробітники внесуть ваші дані в інформаційну систему ПФУ, а ви - отримаєте розписку про подання заяви з її «реєстраційним кодом».

Далі, вже вдома, перейдіть за адресою http://portal.pfu.gov.ua/ та натисніть вкладку «Реєстрація».

Введіть код заяви, отриманий в ПФУ, свій email, придумайте логін (бажано, відмінний від справжнього імені) та пароль.

Після реєстрації ви отримаєте електронного листа на email з посиланням-підтвердженням, за яким потрібно перейти. Якщо все добре, ви отримаєте повідомлення про успішну реєстрацію.

 Крок 2. Щоб переглянути дані про свій страховий стаж – натисніть на  вкладку «Мій страховий стаж».

Окрім загального страхового стажу тут можна дізнатися кількість днів по місяцям, які зараховані до стажу, а також розмір зарплатні, який важливий для розрахунку пенсії. До речі, тут же, в особистому електронному кабінеті можна переглянути дані про свою офіційну заробітну платню із зазначенням підприємств, які її вам сплачували. Для цього перейдійть за вкладкою "Моя заробітна плата".  Крім того, натиснувши вкладку «Відомості, що враховуються для визначення пенсії в розрізі підприємств», можна отримати форму ОК-5.