В Україні створять нове міністерство

Верховна Рада України доручила Кабінету Міністрів України створити Міністерство у справах ветеранів. У Кабміна є місяць (до 28 березня), щоб виконати відповідну постанову ВР.

vijskoviНове відомство має стати центральним органом у сфері соціального захисту колишніх військових та прискорити ухвалення рішень, пов’язаних з ним.

Про створення єдиного Міністерства у справах ветеранів говорили ще у червні 2017-го, зважаючи на той факт, що питаннями ветеранів війни опікуються відразу декілька держслужб. Найголовніща з них - Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО. Нагадаємо, вона була створена ще у 2014 році. До її компетенції належить вирішення питань соціального захисту ветеранів, їх психологічної реабілітації, лікування, забезпечення житлом тощо. На її базі і планують створити нове відомство.

При формуванні штату Міністерства обіцяють надати перевагу колишнім військовим, за американським зразком.  

Однак, на думку експертів, нове міністерство не гарантує вирішення усіх проблем.  Мовляв, вже є приклад з Міністерством інформаційної політики, діяльність якого не дала видимих результатів на окупованих територіях. Доцільніше, на їх думку, у тому числі, фінансово – модернізувати існуючу Держслужбу, надавши їй більше повноважень.