Набув чинності Закон про приватизацію

Закон України від 18 січня 2018 року № 2269-VIII «Про приватизацію державного та комунального майна» вступив в силу.

pryvatyzacja majnaЯк йдеться в пояснювальній записці, закон удосконалює, спрощує і скорочує процедуру приватизації, а також сприяє залученню широкого кола інвесторів до придбання держмайна.

Відтепер питання приватизації будуть регулюватися одним законом замість семи. Тобто по суті відбулось формування єдиної правової бази за європейським стандартом.

За законом передбачена дворівнева система приватизації. Її суть в тому, що процедура великої приватизації відбуватиметься в кілька етапів за участюавторитетного радника. Об'єкти малої приватизації – реалізовуватимуться на електронних платформах. Причому, великими об’єктами вважаються ті підприємства, вартість активів яких  за останній рік перевищив 250 млн грн. Також запроваджується термін в 11 місяців підготовки для об'єктів великої приватизації і 5 місяців для малої.

Крім того, вводяться два способи продажу - аукціон і викуп,якщо відповідне майно вже перебуває в оренді.

Зазначимо, відповідно до закону, покупцями не можуть бути держава-агресор, а також юрособи та фізособи з країни-агресора. Не зможуть приватизувати українські підприємства  й ті компанії, проти яких діють санкції, або які працюють під юрисдикцією країн, які не співпрацюють з FATF.

Також, відтепер рішення про приватизацію держпідприємств або господарських товариств, в яких більше половини акцій належить державі, автоматично припиняє провадження у справах про банкрутство. Відкривати справи про банкрутство таких підприємств-боржників, поки їх приватизація не буде завершена, заборонено.

Від сьогоднішнього дня Кабмін має 3 місяці, щоб розробити та привести у відповідність із цим законом власні нормативно-правові акти.