Персональний захист при отриманні е-послуг

За останні кілька років в Україні запровадили десятки онлайн-послуг, які можна отримати, не виходячи з дому: від довідки про несудимість до перевірки пенсійного стажу.

dovidka-onlineДля доступу до е-послуг потрібно надавати персональну інформацію або використовувати Електронний цифровий підпис (ЕЦП), рідше - Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП.

Щоб при отриманні таких послуг, Ваші особисті дані були захищені, варто упевнитись в наступному:

По перше, місце отримання таких послуг має бути акредитованим. Зокрема, користуватися подібними е-послугами без остраху можна, якщо вони є в переліку урядових порталів "Електроні послуги" на сайті Кабінету Міністрів України: https://www.kmu.gov.ua/ua/services, в Кабінеті електронних сервісів Міністерства юстиції України https://kap.minjust.gov.ua/, Єдиного державного порталу адміністративних послуг https://poslugy.gov.ua/Порталу електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua/ тощо. Сайт, на якому надається е-послуга, повинен мати державний домен (адреса сайту повинна закінчуватися на *gov.ua).

По-друге, сайт послуги повинен використовувати захищену передачу даних. Щоб упевнитись у цьому, достатньо перевірити початок електронної адреси веб-сайту. Вона має починається з «https://..., а не з «http://....

І насамкінець. Зберігайте в таємниці свій логін та пароль від "персонального кабінету", а також особистий пароль від ключа електронного цифрового підпису (ЕЦП).  Самі ж файли ( key-6.dat або key-11.dat) тримайте на зйомних цифрових носіях.

Ці прості кроки сприятимуть Вашій кібербезпеці при отриманні адміністративних послуг у мережі Інтернет.

 

 

Читайте також:

Перевіряємо свій страховий стаж: покрокова інструкція  

Подати протипожежну декларацію тепер можна онлайн

Мін'юст запустив реєстр боржників зі сплати аліментів

Стала доступною онлайн-реєстрація договору оренди землі

Як отримати довідку про несудимість онлайн – інструкція

Довідку про несудимість можна перевірити на вебсайті МВС