Рекомендації щодо мінімальних ставок адвокатських гонорарів

Рада адвокатів Чернігівської області оприлюднила рекомендовані мінімальні ставки оплати праці за надання адвокатських (юридичних) послуг.

advokat robotaРозрахунок доволі простий – 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за 1 годину роботи.

Зокрема, усна консультація адвоката без опрацювання документів коштує від 200 гривень. Разом з документами - вдвічі більше, від 400 грн.

А от вже за розгорнуту відповідь на запитання з посиланням на відповідні норми закону – плата становитиме мінімально тисячу гривень.

За складання позовної заяви у справах за ГПК рекомендованою є ціна від 4000 грн.

Складення позовної заяви за КАСУ розцінене у 2000 грн., за складення пояснень чи скарги за КУпАП вартість стартує від 1200 грн.

Найдешевшими є позовні заяви у цивільному процесі. Зокрема, щодо розірвання шлюбу - від 600 грн, стягнення аліментів - від 1200 грн, немайнового та майнового характеру - від 1600 грн. У стільки ж оцінений позов у кримінальному провадженні.

Оплата праці адвоката у судовому процесі різниться, залежно від типу справи. Участь у суді першої та апеляційної інстанції у справах за КАСУ та щодо немайнового спору в цивільному процесі коштує від 4000 грн. А от участь адвоката в судовому розгляді господарських справ розцінена вже у 16000 грн плюс ще 2000 грн. за кожне наступне судове засідання.

При цьому, в разі прийняття рішення на користь клієнта, рекомендований додатковий заохочувальний бонус адвокату в розмірі 5%.

З рештою визначених мінімальних цін на адвокатські послуги можна ознайомитись у таблиці: 

Вартість-послуг-адвоката-743x1024