Компенсація за працю у неробочий день

За нормами  КЗпП України (стаття 67), маючи 5-денний робочий тиждень, працівники мають право на 2 вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні - один вихідний день.

kalendar dniЗагальноприйнятим вихідним днем є неділя. Другий вихідний день може бути встановлений підприємством чи установою, залежно від  їх графіку, і, як правило, надається поруч із неділею.

Водночас, за укладеним договором між працівником і роботодавцем (або уповноваженим ним органом) може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Ця норма закріплена у част. 1 ст. 56 КЗпП.

Яким же чином має компенсуватися робота у неробочий день (крім загальних для підприємства вихідних), якщо працівнику встановлено неповний робочий тиждень?

Варто згадати положення част. 3 ст. 56 КЗпП, за яким робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Тобто, за вихід на роботу у будь-який день, який особисто для працівника є неробочими, він має право на компенсацію, передбачену ст. 72 КЗпП щодо роботи у вихідні. А це - отримання подвійної оплати або додаткового вихідного за вибором сторін.

Таке рішення міститься в листі Мінсоцполітики № 238/0 / 101-18 / 284 від 12.02.2018.