Компенсація за затримку чи скасування рейсу

Пасажир має право на грошову компенсацію від авіаперевізника у випадку скасування авіарейсу, його тривалої затримки чи відмови у перевезенні. Це передбачено ч.16. ст.100 Повітряного кодексу України. Також законом передбачене право пасажира на компенсацію за зниження класу обслуговування.

aviarejs zatrymkaЯкщо пасажирам відмовлено у перевезенні, компанія-авіаперевізник сплачує:

- 250 євро - для рейсів дальністю до 1500 км;

- 400 євро - для рейсів дальністю від 1500 км до 3500 км;

- 600 євро - для рейсів дальністю понад 3500 км (відповідно до ч.5 ст. 104 Повітряного кодексу України).

Зверніть увагу, перевізник має право зменшити розмір компенсації вдвічі, якщо пасажиру запропонували альтернативні рейси до потрібного місця призначення за умови, що час їх прибуття не перевищує запланованого:

- на 2 години - для рейсів дальністю до 1500 км;

- на 3 години - для рейсів дальністю від 1500 до 3500 км;

- на 4 години - для рейсів дальністю понад 3500 км.

Причому, виплата компенсації не звільняє перевізника від обов'язку запропонувати пасажиру на вибір послуги та відшкодування витрат, передбачених ч. 2 ст.104 та ч. 5 ст. 105 Повітряного кодексу України.

Так, у випадку скасування рейсу авіаперевізником та продовження пасажиром подорожі іншим рейсом або за іншим маршрутом авіаперевізник має забезпечити:

1)      харчування та прохолодні напої відповідно до часу очікування;

2)      місця в готелі у випадку очікування впродовж однієї або більше ночей;

3)      наземний трансфер за маршрутом аеропорт - готель - аеропорт;

4)      2 телефонні дзвінки, факс-повідомлення або повідомлення електронною поштою, якщо відповідні технічні умови є в аеропорту (ч. 5 ст. 105 Кодексу).

Що стосується компенсації за пониження класу обслуговування, то авіаперевізник протягом 7 днів має відшкодувати пасажиру:

- 30 % тарифу - для рейсів дальністю до 1500 км;

- 50 % тарифу - для рейсів дальністю від 1500 до 3500 км;

- 75 % тарифу - для решти рейсів.

Зазначимо, у випадку скасування рейсу пасажир має право отримати обслуговування згідно з ч. 2 ст. 104 (компенсацію фактичної вартості квитка чи зміну маршруту на вибір ) або фіксовану компенсацію згідно з ч. 5-6 ст. 104 Кодексу.

Причому, на фіксовану компенсацію має право пасажир, якого не поінформовано про скасування рейсу:

- щонайменше за 2 тижні до запланованого часу відправлення;

- у період 7-14 днів до запланованого часу відправлення та запропоновано зміну маршруту, що дасть змогу дістатись місця призначення не пізніше ніж через 4 години після запланованого часу прибуття;

- менше ніж за 7 днів та запропоновано зміну маршруту, що дасть змогу прибути у кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через 2 години після запланованого часу прибуття.

Доведення факту інформування пасажира покладається на авіаперевізника, його агента з продажу, туристичного оператора та інших уповноважених організацій за місцем укладання договору повітряного перевезення.

Тепер ви знаєте, на яку компенсацію ви можете розраховувати у випадку затримки, скасування рейсу та інших негативних для вас дій з вини авіаперевізника. У випадку виникнення складнощів в отриманні компенсації, ви завждиможете звернутись до послуг наших юристів. Будемо раді вам допомогти.