Як повідомляти про суттєві зміни у майновому стані

У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування зазначений суб’єкт повинен протягом 10 днів з дня отримання доходу або придбання майна  повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (що передбачено част. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»).

nazk declarationЩо ж слід розуміти під суттєвою зміною у майновому стані? Як зазначено у НАЗК, це отримання одноразового доходу (або придбання майна) на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів (станом на 1 січня відповідного року). Цього року така сума становить 88100 грн.

При цьому діють наступні правила:

- якщо вартість майна, що перевищує 50 п.м., сплачується частинами, відповідне повідомлення подається після повного переходу права власності на це майно.

- якщо дохід був нарахований, але не отриманий, повідомлення подавати не потрібно.

Крім того, зважаючи на те, що, відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст.14 ПКУ доходом з джерел України є будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у т.ч. від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), у т. ч. доходи у вигляді доходів від зайняття підприємницькою та незалежною професійною діяльністю, суб'єкт декларування зобов'язаний подати повідомлення навіть у разі отримання ним кредиту, позики, поворотної фінансової допомоги (позички), а також  доходу від підприємницької діяльності тощо, якщо сума такого доходу більша від 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року.

Також важливо пам’ятати, що на відміну від декларацій, виправлення до Повідомлень про суттєві зміни у майновому стані до Реєстру подати неможливо, тому потрібно бути уважними, щоби не допустити помилок.

Повідомити про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування можна на офіційному веб-сайті НАЗК, заповнивши відповідну електронну форму.

Для цього радимо переглянути навчальне відео із циклу відео щодо заповнення декларацій у системі "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані".