Для забудовників діють нові будівельні норми

Новий ДБН Б.2.2-12: 2018 «Планування і забудова територій» набув чинності 1 вересня 2018 року. А отже архітектурним, проектним організацій, генпідрядникам та замовникам будівництва необхідно вже зараз приводити проектну документацію у відповідність з ним. На цьому наголосив Мінрегіон.

budivnyctvoВтім, зазначимо, ще напередодні вступу в силу ДБН Б.2.2-12: 2018 «Планування і забудова територій» в Окружному адмінсуді міста Києва було зареєстровано кілька позовів від компаній і фізосіб, які спрямовані на визнання протиправним і недійсним відповідного наказу Мінрегіону про затвердження нового ДБН (від 23 квітня 2018 року № 100). За одним із позовів суд виніс 27 серпня ухвалу задовольнити заяву про його забезпечення. Втім, під час розгляду подібного позову суд в задоволенні заяви відмовив. Тому Мінрегіон подав клопотання про скасування прийнятого запобіжного заходу про призупинення дії наказу і клопотання про розгляд справи в порядку загального розгляду. Як заявив заступник Міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе, дії, які мають на меті гальмування процесу вступу в дію нового ДБН, порушують права тих, хто готовий будувати за новими нормами, і тих громадян, умови проживання яких не будуть покращуватись.

Зауважимо, що новий ДБН передбачає зміну призначення прибудинкових майданчиків. Зокрема, при проектуванні нових або реконструкції існуючих житлових кварталів пропонується збільшити у 2 рази питомі розміри майданчиків для відпочинку дорослого населення та в 10 разів – для занять фізкультурою за рахунок господарських площ. Також ДБН вводить нові лінії обмеження висотності («блакитні лінії»), забудови в зелених зонах («зелені лінії»), обмеження забудови щодо безпеки евакуації («жовті лінії»), обмеження щільності та поверховості тощо.

Крім того, передбачені зміни в напрямку боротьби із заторами та розвитку громадського транспорту. Щодо вулиць та доріг серед іншого обмежуються паркування на тротуарах та дорогах, встановлюються норми щодо безпекового облаштування доріг («острівці безпеки», захисні огородження на зупинках громадського транспорту та інші). Також передбачене обов’язкове облаштування в шкільних приміщеннях інклюзивного простору, впровадження енергоефективних заходів, збільшення площі навчальних класів тощо.