Особливості спадкування с/г землі іноземцями (ВІДЕО)

За законодавством України, земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть набувати у власність лише громадяни України або юридичні особи України (засновані громадянами України або юридичними особами України).

zemlia

Водночас, законом не виключене право на спадкування, у тому числі с/г земель,іноземних громадян, осіб без громадянства та іноземних юридичних осіб.

Нагадаємо, що до таких земель належать:

- сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);

- несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільгосппродукції, землі тимчасової консервації тощо).

Відповідно до встановленої процедури, зазначені категорії осіб при успадкуванні ділянки сільгосппризначення отримують свідоцтво про право на спадщину з долученим до нього державним актом на право власності на цю земельну ділянку, з проставленими на ньому відмітками нотаріуса та органу земельних ресурсів про перехід права власності неї до спадкоємця.

Варто знати, що, згідно з положеннями статтей 81, 82 Земельного кодексу України, землі сільгосппризначення, отримані у спадщину іноземцями, особами без громадянства або іноземними юрособами мають бути відчужені протягом одного року.

Якщо іноземці у будь-який спосіб не здійснять відчуження ділянки протягом року, вона буде відчужена у судовому порядку.

Дізнатись більше інформації щодо особливостей спадкування іноземцями ділянок сільськогосподарського призначення (в т. ч. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) за законом і за заповітом можна з нового відео Мінюсту із серії «Знай своє право на землю».