Змінено порядок оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки

Кабінет Міністрів України змінив порядок оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки. Про це повідомляє Урядовий портал.

id-pasportВідповідні зміни уряд вніс 3 жовтня до постанови від 25.03.2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».

Змінами передбачено, що вже з 1 листопада 2018 року громадяни України зможуть обмінювати паспорт у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час. Зазначимо, запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року, і зараз нові паспорти видають лише у випадку обміну паспорта замість втраченого або викраденого, а також як перший паспорт для осіб, які досягли 14-річного віку.

Для довідки: перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір у сумі 279 грн.

Разом з тим, потрібно розуміти, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.

Більше того, як зазначила Велика палата Верховного суду в своєму рішенні від 19 вересня у справі № 806/3265/17, обробка персональних даних в процесі оформлення ID-паспорта, якщо особа не надала згоду, порушує принцип поваги до приватного життя. 

ВП Верховного Суду дійшла висновку, що позбавлення особи можливості отримання паспорта в традиційній формі є втручанням держави в приватне життя. Більше того, будь-яке обмеження прав і свобод особистості має бути чітким і законодавчо визначеним, проте в даному випадку таке обмеження, як неможливість отримання паспорта в формі книжечки, законодавством не передбачено.

Читайте за темою: Як оформити ID-паспорт?