В Україні введуть автоматичну фото- та відеофіксацію на дорогах

Кабмін ухвалив рішення про впровадження більш сучасних засобів вимірювальної техніки контролю безпеки дорожнього руху. На дорогах для фіксації порушень будуть використовуватися в автоматичному режимі засоби фото- й відеофіксації, а також засоби визначення координат транспортних засобів у просторі й часі.

videofiksacija dorogyПро це повідомляє прес-служба Уряду.

Нагадаємо, 10 років тому вже була здійснена подібна спроба відеофіксацій порушень на дорогах, однак вона не прижилась: через прогалини в законодавстві та відсутність техрегламенту штрафи тоді масово оскаржували у суді.

Нині недоліки системи обіцяють усунути. Встановлювати прилади фото- та відео-фіксації буде кожне місто за погодженням з поліцією в місцях концентрації ДТП та на аварійно небезпечних ділянках.

Крім того, у МВС планують ввести систему штрафних балів за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі. За кожне порушення окрім штрафів нараховуватимуть ще й бали, після накопичення певної кількості балів - тимчасово позбавлятимуть права керування транспортним засобом.

Зазначимо, що нині контроль безпеки дорожнього руху здійснюється виключно за допомогою засобів дистанційного вимірювання швидкості руху ТЗ, таких, як TruCAM або “Візир”.

“Своїм рішенням уряд розширив перелік типів технічних засобів, котрі можуть використовуватися для контролю безпеки дорожнього руху. Відтепер разом із використанням засобів дистанційного контролю швидкості транспортного засобу на дорозі дозволено використання засобів визначення його просторово-часових координат і засобів із функцією фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі”, – зазначено у повідомленні.

Відповідне рішення уряду, ініційоване Мінекономрозвитку, вносить зміни до Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, а також переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці. Рішення КМУ набуде чинності через 6 місяців - в квітні 2019 року, втім у МВС запевняють, що фото- та відео-фіксація може запрацювати до кінця цього року.

Як запевняють у відомстві, такі нововведення покликані підвищити безпеку на дорогах. І, крім того, - матимуть свій позитивний економічний вплив на національних виробників таких техзасобів, завдяки збільшенню обсягів реалізації.  

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закон, який запроваджує фото- та відеофіксацію порушень на дорозі («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху») ще в серпні 2015 року.