Швидкість водіїв контролюватимуть по-новому

З 8 жовтня 2018 року в Україні ввели посилену перевірку дотримання водіями встановленого швидкісного режиму в місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг міжнародного значення. З цією метою патрульні поліцейські використовуватимуть портативні пристрої вимірювання швидкості TruCam, - інформує Департамент комунікації МВС України.

radar trucamТака перевірка дозволена лише на ділянках автодоріг із дорожніми знаками, що повідомляють про фото- відео фіксування порушень, з підвищеним рівнем аварійності, пов’язаним з перевищенням швидкості, як у містах так і на дорогах міжнародного значення.

В таких місцях мають бути розташовані службові транспортні засоби з обов’язковим увімкненням маячків синього кольору.

У відомстві обіцяють: інформація щодо ділянок доріг, де зареєстровано найбільшу кількість ДТП у зв’язку з перевищенням водіями транспортних засобів швидкості руху та місць використання приладів TruCam буде опублікована на офіційних сайтах НПУ та ДПП (у т.ч. на офіційних сторінках у Facebook). Місця, в яких буде здійснюватися такий контроль, патрульна поліція спільно з Державним агентством автомобільних доріг має відзначити відповідними дорожніми знаками.

TruCam має лазерне наведення, що дозволяє вимірювати швидкість на відстані до 1200 метрів, працює до 15 годин без підзарядки. З метою запобігання зловживань та корупційних ризиків, портативний пристрій TruCam містить алгоритм шифрування AES, що робить неможливим втручання в роботу системи та будь-яке корегування даних.

Також служба моніторингу Департаменту патрульної поліції буде контролювати кількість складаних адміністративних матеріалів та кількість збережених відео.

Протягом першого тижня патрульна поліція використовувала TruCam у пілотному режимі з метою профілактики, щоб учасники дорожнього руху звикли до нововведення.

Починаючи від сьогодні, 16 жовтня, водіїв штрафуватимуть. За перевищення швидкості на більше, ніж 20 км/год, – водії заплатять штраф у 255 гривень, на понад 50 км/год – 510 гривень.