РСУ: судді мають узгоджувати графіки засідань зі сторонами процесу

З метою забезпечення кожному захисту його прав, свобод та інтересів протягом розумного строку та уникнення порушень статті 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод - судді мають організовувати розгляд судових справ в рамках чинного процесуального законодавства, а також затверджувати графіки засідань після обговорення зі сторонами, враховуючи їх зайнятість.

zajava skargaВідповідні рекомендації були затверджені головами Ради суддів України, Ради прокурорів України та Ради адвокатів України в Резолюції «Професійна етика правосуддя» від 21 вересня 2018 року.

Положення Резолюції містять вказівку про те, що випадки приниження авторитету судової влади і дискредитації суддів народними депутатами, посадовими особами органів державної влади, безпідставні публічні звинувачення судів і суддів (без зазначення конкретних фактів) у протиправній діяльності є неприпустимими, порушують Конституцію, підривають довіру до судової влади і державної влади в цілому.

На думку зібрання, доцільною нині є розробка єдиних стандартів професійної етики у сфері правосуддя. З цією метою доручено сформувати робочу групу з 15 делегатів від Ради суддів, Ради прокурорів та Ради адвокатів на чолі з суддею Верховного суду Єгора Краснова. До 1 листопада 2018 року зазначена група має розробити й представити концепцію Кодексу професійної етики у сфері правосуддя.