Чи зобов’язаний сумісник повідомляти про звільнення з основного місця роботи?

Відповідно до Кодексу законів про працю України, у кожного працівника є право укладати трудовий договір в одній або одночасно в кількох компаніях (установах, організаціях), якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпПУ).

zvilnenna z robotyЦя ж норма дозволяє працівникам виконувати роботу на умовах сумісництва.

При цьому, сумісник не зобов’язаний законом повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи. Так само, не передбачено обов'язку працівника повідомляти роботодавця, де він працює за сумісництвом.

Відповідальності працівника-сумісника за неповідомлення про звільнення з основного місця роботи не встановлено. Однак, у випадку повідомлення роботодавця працівником-сумісником про звільнення з основного місця роботи, роботодавець має видати відповідний наказ (розпорядження), який засвідчить наявність у працівника основного місця роботи.

Читайте також:

Чи може компанія найняти сумісника без основного місця роботи

Сумісник має всі гарантії працівника повної ставки при звільненні