Вступив в силу Закон щодо незаконного використання атрибутів Нацполіції

2 листопада 2018 року вступив в силу Закон України 2584-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання найменування та ознак належності до Національної поліції України».

policijaЗакон вносить зміни до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких за незаконне використання ознак належності до Національної поліції України за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України, або незаконне використання на транспортному засобі найменування Національної поліції України чи похідних від нього, у тому числі викладених іноземною мовою, - буде накладений штраф від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Те ж порушення (у тому числі викладення ознак належності іноземною мовою, на одязі, транспортних засобах, будівлях, бланках документів), вчинене органами державної влади чи місцевого самоврядування, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, а так само громадськими об’єднаннями, карається штрафом від 2 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналогічні дії, вчинені протягом року повторно, передбачають штрафи для фізичних осіб у розмірі від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для ФОП і посадовців – від 4 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, закон вніс зміни до Закону України "Про Національну поліцію", зазначаючи, що ознаками належності до поліції є символіка поліції, однострій поліцейських, спеціальні звання, відомчі відзнаки, спеціальний жетон та службове посвідчення поліцейського.

Використовувати найменування поліції або похідних від нього, у тому числі іноземною мовою, та ознак належності до поліції можуть лише поліцейські. Використання атрибутів в інших випадках дозволяється лише за рішенням керівника поліції.

Закон набув чинності сьогодні, 2 листопада, за винятком положення про стягнення штрафів: воно вступить в дію через шість місяців з дня опублікування цього Закону – тобто з 1 травня 2019 року.