Заяву на отримання біометричного паспорту можна подати онлайн

Нова електронна послуга, за допомогою якої громадяни можуть внести онлайн свої персональні дані для оформлення біометричних документів – запрацювала в пілотному режимі. Про це інформує Державна міграційна служба.

biometrychny passportНова електронна послуга, яка має скоротити час на оформлення біометричних паспортів, доступна на сайті Державної міграційної служби України dmsu.gov.ua а також – на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Зазначимо, донедавна громадяни для оформлення біометричних документів могли дистанційно записатись до електронної черги та сплатити відповідні адміністративні збори. Відтепер функціонал розширено: водночас із записом до е-черги та завчасної онлайн-оплати заявники можуть заповнити інтерактивну форму, вказавши свої персональні дані.

Після оброблення цієї інформації онлайн-сервіс згенерує форму з QR-кодом. QR-код міститиме персональні дані заявника, а сама форма – ще й вичерпний перелік документів, які слід мати під рукою під час особистого візиту до підрозділу ДМС.

Вже на місці співробітник міграційної служби зчитає QR-код сканером – інформація миттєво потрапить до бази даних. Залишиться лише звірити її з оригіналами документів.

Новація є зручною не лише для заявників, а й для державних службовців. Адже знижується вірогідність допущення помилок через необачливість та поспіх при заповненні форми, скорочується час на обслуговування одного візитера.

Зазначимо, особливо актуальною нова е-послуга стає тепер, бо від жовтня 2018 року в Україні набрали чинності зміни до порядку оформлення ID-карток: якщо раніше паспорт громадянина України нового зразка оформлювали при досягненні 14-річного віку або з втратою чи викраденням паспорта-книжечки, то тепер – усі охочі та будь-коли. 

Поки що електронна послуга доступна для оформлення документів у будь-якому з підрозділів міграційної служби у місті Києві. Однак, як обіцяють, незабаром нею зможуть скористатися мешканці всіх регіонів України.