Перевести дачні і садові будинки у житлові стало простіше

14 червня Кабмін спростив правила для переведення дач у житлові будинки. Зокрема, відтепер вимагатимуть менше документів. І, в першу чергу, скасували потребу в звіті про проведення технічного огляду.

dacha

Отже, тепер для того, аби перевести дачний чи садовий будинок у житловий потрібно подати лише заяву, копію документа про право власності та письмову згоду співвласників будинку на переведення.

Правила, за якими здійснюється таке переведення, регулюються «Порядком переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки», затвердженим постановою Кабміну від 29 квітня 2015 року № 321.

Зокрема, здійснюється таке переведення органами місцевого самоврядування села, селища або міста безоплатно. Протягом місяця після отримання документів, уповноважений орган вирішуватиме: чи переводити будинок у житловий, чи відмовити у переведенні. Відмовити можуть через відсутність всіх необхідних документів, недостовірні відомості в них або невідповідність будинку вимогам державних будівельних норм.

На думку урядовців, запровадження спрощеної процедури має реалізувати право громадян законно розпоряджатися власним майном. Так, за словами Міністра Мінрегіонрозвитку Геннадія Зубка, це має усунути корупційну складову і можливість подвійного тлумачення норм закону, а також пов'язаних з цим зловживань.