Як отримати довідку про несудимість онлайн – інструкція

В Україні діє онлайн-сервіс - отримання довідки про відсутність судимості. Замовити її можна безкоштовно в режимі 24/7. Формувати довідку буде Департамент інформаційних технологій МВС, а отримати її можна буде в зазначеному при реєстрації сервісному центрі МВС чи також онлайн.

Dovidka-onlajnДля отримання довідки необхідно:

- зайти на сайт МВС або Головного сервісного центру МВС;

- зареєструватися за допомогою ЕЦП або BankID;

- заповнити форму, вказавши зручний сервісний центр МВС;

- отримати повідомлення про готовність довідки на електронну пошту;

- забрати довідку в зазначеному сервісному центрі.

Відзначимо, що довідка видається не лише в паперовому вигляді – її можна отримати онлайн. Наприклад, учасники тендерних закупівель можуть отримати електронну версію довідки і подати її в режимі онлайн. Також електронний варіант довідки особа може отримати за згодою з установою, куди вона подається.

Оформлення довідки здійснюється безкоштовно. На сайті доступна й перевірка статусу довідки. Отримати паперовий варіант довідки можна в 153 сервісних центрах по всій Україні, а жителі сільської місцевості зможуть забрати її в мобільному сервісному центрі, що обслуговує їхній район.

Довідка про несудимість необхідна при оформленні на роботу, держслужбу, оформленні документів, для участі в тендерах та ін.

Нагадаємо, раніше Міністерство внутрішніх справ України запустило сервіс, за допомогою якого можна перевірити легітимність довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відповідно, наявність або відсутність судимості та обмежень, відповідно до кримінально-процесуального законодавства.