ВРП: Депутатське звернення до суддів - це втручання в їх діяльність

Вища рада правосуддя, проаналізувавши звернення суддів Дніпропетровського апеляційного адмінсуду, зробила висновок, що звернення депутатів щодо розгляду у суді справи є втручанням у діяльність судді зі здійснення правосуддя.

sudaНа адресу судів зазначеного адмінсуду надійшли депутатські звернення від народних депутатів України Горбунова Олександра Володимировича, Найєма Мустафи-Масі, Дерев’янка Юрія Богдановича про взяття на контроль розгляду справи за апеляційною скаргою Світловодського міського голови.

Генеральна прокуратура України повідомила про направлення зазначених повідомлень про втручання у діяльність судді до прокуратури м. Києва, відповідно до ст. 214 КПК України. У свою чергу, прокуратура м. Києва, розглянувши запит, вказала на відсутність підстав для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Тому Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Верховної Ради стосовно вжиття заходів щодо недопущення народними депутатами дій, які можуть бути розцінені як втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, а також звернути увагу Генеральної прокуратури України на дотримання приписів ст. 19 Конституції України та статті 214 КПК України (щодо обов’язку уповноважених органів здійснювати фіксацію наданих відомостей про кримінальне правопорушення).

Нагадаємо, таку ж позицію ВРП висловила за результатами розгляду повідомлень суддів апеляційного суду Одеської області Грищенко Л.Д., Олініченко В.В. та Мандрика В.О. про втручання в їхню діяльність з боку Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, а також повідомлення суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Панченко О.М., Іванова С.М., Чередниченка В.Є. про втручання народного депутата Дерев’янка Ю.Б. в їхню діяльність як суддів при здійсненні правосуддя.