Електромобілі можуть звільнити від акцизу та ПДВ на 5 років

У Верховній Раді пропонують зменшити податкове навантаження при ввезенні електромобілів в Україну.

elektromobilЗокрема, запропоновано звільнити від оподаткування акцизним податком до 2022 року транспортні засоби, оснащені електричними двигунами.

Крім того, поданим законопроектом пропонується звільнити від податку на додану вартість операції з ввезення на митну територію України зазначених авто – строком на 5 років.

Також, до 2021 року від оподаткування ПДВ звільнять комерційне використання автівок з електродвигунами. Так, послуги з перевезення пасажирів на таксі, оснащених електричними двигунами, та надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення), у разі якщо такі транспортні засоби оснащені, виключно електричним двигуном – не будуть оподатковуватися.

На думку авторів відповідного законопроекту №7156 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення і підвищення доступності індивідуального електротранспорту в Україні», прийняття таких змін дозволить значно знизити вартість електрокарів, що через їх економність забезпечить зростання попиту на автомобілі з нульовим рівнем викидів серед українців.

Нагадаємо, у 2015 Парламент не прийняв відповідні зміни до податкового законодавства, а лише офіційно дозволив не платити ввізне мито за електромобілі. Воно становило 8% від вартості.