Штрафи за порушення ПДР можуть зрости

Кабмін погодився з пропозицією МВС внести зміни у Правила дорожнього руху і посилити фінансову відповідальність в разі їх порушення.

dtpЗокрема, запропоновано обмежити швидкість руху в населених пунктах до 50 км/год. За даними МВС, гальмівний шлях за швидкості 60 км/год становить 55 метрів, за швидксті50 км/год - 40 метрів. Таким чином, за прогнозами відомства, ймовірність летальних випадків при зіткненні з пішоходом знизиться до 20%.

Крім того, буде запроваджена автоматична фото - і відеофіксація порушень ПДР.

Зростуть і штрафи. Так, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху передбачений штраф 3400 грн (нині він становить 510 грн). Стільки ж заплатить водій, якщо залишить місце ДТП, крім того його можуть позбавити права керування транспортним засобом на строк до 6 місяців.

За водіння без права керування пропонують штрафувати в розмірі 10 200 грн, а за повторне порушення - 40 800 грн (таким чином, штрафи зростуть в 20 разів).

Також в уряді розглядають можливі зміни до Кримінального кодексу. Так водіїв, які в нетверезому стані порушили ПДР, що спричинило травми середньої тяжкості, каратимуть позбавленням волі на термін до 3 років. А за порушення, що спричинили смерть потерпілого або нанесення важких каліцтв - позбавленням волі від 7 до 12 років.

Водночасу МВС пропонують обмежити термін дії водійського посвідчення, отриманого вперше. Так, водіям, які вперше отримали права і протягом двох років принаймні 2 рази порушували правила, доведеться підтвердити своє право бути водієм. Якщо порушень не було, таким особам видаватимуть права на 30 років.

Проекти про посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху, зміни до ПДР і до Положення про порядок видачі посвідчення водія Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував на засіданні Кабміну 10 листопада.