Стала доступною онлайн-реєстрація договору оренди землі

Щороку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструють більше 10 млн заяв. П’ята частина з них - заяви на реєстрацію інших речових прав, пов'язаних із землею, в тому числі, які стосуються питання оренди. Реєстрація договорів на оренду землі захищає орендатора від ризику того, що ділянку в нього можуть відібрати або надати вдруге в оренду комусь іншому.

online justyciiА зареєструвати договір оренди землі можна тепер онлайн – відповідну послугу сьогодні презентували Міністерство юстиції, Мінагро, Державне агентство з питань електронного урядування та Фонд «Східна Європа».

Щоб зареєструвати підписаний контракт, достатньо завантажити сканкопію договору про оренду земельної ділянки і підписати власним електронним цифровим підписом.

При реєстрації договору буде відбуватися автоматична синхронізація з БД Держгеокадастру, а це дозволить перевірити наявність зазначеної земельної ділянки у базі даних ДЗК.

Якщо код земельної ділянки вказаний неправильно, або такої ділянки немає в кадастрі, заявку подати не вийде. Це має покращити статистику - зменшити кількість відмов у реєстрації договору чрез невірно подані дані.

Крім того, реєстратор автоматично отримуватиме інформацію про власника зазначеної земельної ділянки.

За очікуваннями Голови Держагентства з питань електронного урядування Олександра Риженка,  найближчим часом до цієї системи буде підключено близько 20 пріоритетних державних реєстрів, а це дозволить перевести в електронну площину понад 98% адмінпослуг та сервісів для громадян.

Також зазначається, що впровадження послуг зменшить ризики фальсифікації при подачі заяви, яке могло б привести до рейдерського захоплення ділянки.

Зазначимо, ініціатива реалізується за підтримки швейцарсько-української програми «Електроне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що виконується Фондом Східна Європа.

Електронна послуга Державної реєстрації договорів оренди землі доступна через веб-портал «Онлайн будинок юстиції».