Print this page

У Мін'юсті анонсували зміни в законодавстві про нотаріат

травня 20, 2019

У Міністерстві юстиції створено робочу групу щодо вдосконалення законодавства з питань державної реєстрації та нотаріату. Це передбачено Наказом Міністерства юстиції України від 11 травня 2019 № 1637/7, інформує сайт відомства. 

Засідання робочої групи відбудеться 21.05.2019  о 10.00 за адресою: м. Київ, пров. Рильський, 10, конференц-зала (2 поверх). 

Зазначимо, Нотаріальна Палата України вимагає, аби Міністерство юстиції України ініціювало перед Кабінетом Міністрів України питання щодо підвищення посадових окладів державних нотаріусів. 

Нагадаємо, 25 лютого 2019 року нотаріуси України вперше в історії вийшли на мирне зібрання. Акція протесту відбулася у Києві, під стінами Кабінету Міністрів України.

Учасники акції серед іншого вимагали забезпечити реформування нотаріату в Україні, негайно реформувати систему контролю в сфері державної реєстрації і відмовитися від впровадження додаткових іспитів для нотаріусів.

Додамо, на початку цього року Кабмін вніс зміни до постанови № 860, згідно з якими для відновлення доступу до реєстру нерухомості нотаріусам потрібно буде пройти сертифікацію. Тоді в Нотаріальній палаті України зазначили, що подібне нововведення суперечить законодавству України, а також створює корупційні ризики.

Насамкінець, зазначимо, що зараз в Україні розробляють електронний реєстр нотаріальних дій. Власником, адміністратором та розпорядником даної системи має бути Нотаріальна палата України.

 

Прочитано 309 разів