Print this page

Кабмін схвалив законопроєкт про контроль промислового забруднення

лютого 24, 2020

Уряд на засіданні у середу, 19 лютого, розглянув та погодив проєкт закону «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», який найближчим часом буде внесений на розгляд Верховної Ради. Про це керівник уряду Олексій Гончарук повідомив у Telegram.

«Запроваджуємо інтегрований дозвіл для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Інтегрований дозвіл – це перелік вимог до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. В ЄС усі великі підприємства обов’язково отримують такий дозвіл», – зазначив Прем’єр-міністр України.

За словами очільника уряду, підприємства мають здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу.

«Якщо підприємство не звітує, систематично порушує умови дозволу або не виконує його умови, йому можуть анулювати інтегрований дозвіл. Це означає, що робота підприємства буде зупинена, поки не будуть виконані всі умови дозволу.

Як передбачають в уряді, запровадження цього дозволу сприятиме модернізації виробництва та впровадженню нових найкращих доступних технологій. А також призведе до зменшення промислового забруднення, покращення стану довкілля та здоров’я людей.

Для інформації, за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я, у 2016 році в Україні забруднення атмосферного повітря призвело до понад 58 тис. смертей. Забруднення довкілля на глобальному рівні спричиняє близько 16% передчасних смертей щорічно.

Прочитано 446 разів