Виробники олійних культур при експорті отримають компенсацію ПДВ

Президент України Петро Порошенко нарешті підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур».

rapsВідповідно до документу, від оподаткування ПДВ звільняються операції з вивезення в митному режимі експорту до кінця 2021 року: з 1 вересня 2018 - соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) і з 1 січня 2020 року - насіння ріпаку, або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД).

Проте діятиме така податкова амністія лише щодо сільськогосподарських підприємств - виробників цих культур, вирощених ними на землях сільгосппризначення, які перебувають у власності таких виробників, постійному користуванні або на правах оренди (суборенди), емфітевзису. Тобто не платитиме ПДВ лише товаровиробник, який сам експортує сою та ріпак.

Особливої процедури обліку ПДВ при експорті не передбачено. Отримати компенсацію ПДВ виробник зможе при від'ємному значенні його суми (вирархованої відповідно до ст. 200 ПКУ) у випадку подання Заяви (додаток до декларації з ПДВ) у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг.

Для довідки: відповідний Закон 7403-д був прийнятий Верховною Радою 22 травня. Закон вступить в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Прочитано 167 разів