Уряд змінив критерії для перевірки бізнесу

Сьогодні, 31 жовтня, Кабмін затвердив нові критерії визначення ступеню ризиків для проведення перевірок державними органами контролю. Про це інформує Мінекономрозвитку.

perevirky«Ми не хочемо, щоб перевіряючи органи постійно втручалися в діяльність підприємств, нишпорили по кутках, вимагали хабарі за неіснуючі порушення. Ми хочемо, щоб перевіряльники ефективно запобігали трагедіям, які є результатом недбалості. Тому ми перейшли до визначення ризиковості бізнесу», – зазначив у своєму виступі Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Ризик-орієнтований підхід передбачає здійснення перевірок реальних ризиків діяльності бізнесу, визначених за чіткими правилами і критеріями, зі встановленням видів бізнесу, які є більш ризиковими і які є менш ризиковими. Сьогодні вже функціонує в пілотному режимі Інспекційний портал як джерело відкритих даних щодо вже проведених перевірок і виявлених ними порушень, а також запланованих перевірок. 73% перевірок знаходять сьогодні порушення, для порівняння нещодавно за багатьма напрямками порушення фіксувались у 99% випадків.

Запропонований Мінекономрозвитку ризик-орієнтований підхід до здійснення перевірок дозволяє:

- встановити чіткі вимоги для визначення ступеня ризику від провадження такої діяльності;

- більш деталізовано та системно підійти до оцінки діяльності суб’єктів господарювання;

- забезпечити оптимальний перерозподіл уваги органів державного нагляду (контролю) з менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові;

- сприяти удосконаленню та спрощенню системи державного нагляду, підвищенню об’єктивності, прозорості та неупередженості здійснення заходів державного нагляду (контролю).

Нові критерії визначення ступенів ризику впроваджуються для наступних сфер: освітня діяльність, що підлягає ліцензуванню, електронні довірчі послуги, криптографічний захист та технічний запис інформації, ядерна та радіаційна небезпека, містобудівна діяльність, будівництво об’єктів середнього та високого класу наслідків, промисловий вилов водних біоресурсів, оцінка відповідності вимогам технічних регламентів, використання об’єктів права інтелектуальної власності, вивчення та використання надр.

Якщо у бізнесу низький ступінь ризику – перевіряльник приходитиме до нього раз у 5 років. Якщо високий – не частіше одного разу на два роки.

Очікуваним результатом впровадження таких змін стане перерозподіл зусиль контролюючих органів і більш ефективне використання ними своїх ресурсів, зниження тиску на бізнес, а також зменшення ризиків для населення та споживачів товарів та послуг.

Більш детально про нові критерії визначення ступеню ризиків можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2qkxMUd.

Прочитано 430 разів