Ухвала слідчого судді не може бути підставою для позапланової перевірки

Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду розглянувши справу № 805/3137/1Ф7-а вийшов за межі позовних вимог для ефективного захисту порушених прав.

У даній справі підприємство просило скасувати припис Держпраці за перевіркою, здійсненою за межами рамок кримінального провадження.

Суд, проаналізувавши статтю 6 Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", зробив висновок, що відповідач, приймаючи наказ про проведення позапланової перевірки та здійснивши таку перевірку, вийшов за межі своїх повноважень, оскільки стаття 6 Закону містить вичерпний перелік підстав для проведення позапланових перевірок контролюючими органами, зазначеними в частині четвертій статті 2 Закону.

Так, відповідний перелік не містить таку підставу, як проведення позапланової перевірки Держпрацею за ухвалою слідчого судді у кримінальному провадженні.

За позицією Верховного суду, дії відповідача щодо проведення позапланової перевірки позивача на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні є незаконними. А тому, припис виданий на підставі такої ухвали також є незаконним та має бути скасований (постанова ВС від 19 жовтня 2018 року у справі 805/3137/17-а)

Прочитано 304 разів