Що вважається доходом юросіб-єдинників?

За вимогами п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Окрім цього, сума доходу платника єдиного податку включає в себе вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг); вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів,визначених Податковим кодексом.

При цьому, варто пам’ятати, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Водночас, іноді виникає питання, чи вважаються об'єктом оподаткування кошти, повернуті платнику, наприклад, у зв'язку зі зміною договірних відносин?

Державна фіскальна служба України надала пояснення  з цього питання. Так, якщо платнику податків надійшли на розрахунковий рахунок його власні кошти, які з певних причини не було використано за призначенням, такі суми не будуть вважатися доходом платника єдиного податку третьої групи.

Прочитано 607 разів