Оновлено правила адвокатської етики

Опубліковано оновлену редакцію Правил адвокатської етики зі змінами, внесеними з’їздом адвокатів України 2019 року.

Зокрема, розділ ІІ Правил адвокатської етики було доповнено новою статею 12.1 «Чесність та добропорядна репутація», відповідно до якої адвокату заборонено робити завідомо неправдиві заяви стосовно суті доручення, фактичних обставин, що мають до нього відношення, їх правової оцінки, прав і обов’язків адвоката, клієнта, а також обсягу своїх повноважень щодо представництва інтересів клієнта. 

Крім того, з’їзд адвокатів вніс зміни до ст. 44 та ст. 65 Правил. Зокрема, йдеться про необхідність поваги адвокатом процесуальних прав адвоката, який представляє іншу сторону та заборону вчиняти дії, спрямовані на невиправдане затягування судового розгляду справи. 

Також наголошено на тому, що адвокат зобов’язаний виконувати рішення органів адвокатського самоврядування, прийняті в межах їх компетенції в спосіб, передбачений Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».  Рішення органів адвокатського самоврядування, прийняті в межах їхньої компетенції, є обов’язковими до виконання адвокатськими бюро та адвокатськими об’єднаннями. 

Нагадаємо, норми Правил не відміняють і не замінюють положень чинного законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність, а лише доповнюють і конкретизують його. 

Правила адвокатської етики в останній редакції можна переглянути в розділі Нормативні акти. Акти НААУ

Прочитано 910 разів