Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації можна буде зареєструвати  онлайн за 1 день

Кабмін спростив процедуру реєстрацію декларації про готовність об'єкта будівництва до експлуатації, скоротивши час на її проходження в 10 разів.  

Новий механізм закріплено у схваленій урядом постанові "Деякі питання дерегуляції господарської діяльності". Порядок функціонування електронного кабінету буде розроблено Мінрегіоном.

Постановою визначено, що зареєтрувати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації можна через зручний онлайн-кабінет всього за 1 день. Це, у свою чергу, сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні та підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом  «Отримання дозволів на будівництво».

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, сьогодні реєстрація декларації про готовність будівельного об'єкта до експлуатації здійснюється протягом 10 робочих днів з дня її подання. Відповідною постановою КМУ запроваджується електронний кабінет забудовника, завдяки якому вже найближчим часом це можна буде зробити всього за 1 день шляхом подання декларації онлайн.

Зазначимо, нині Україна — одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку. А за показником “Отримання дозволів на будівництво” за 2 роки позиція України перемістилась з 140 на 30-те місце.

 

Прочитано 296 разів