Протокол про адмінправопорушення не оскаржується окремо від рішення суду про притягнення особи до відповідальності

Особа звернулась з позовом до суду з вимогою визнати протиправними дії суб’єкта владних повноважень щодо незаконного складення протоколу про адміністративне правопорушення та подання відповідних матеріалів до суду.

Перед цим позивач був визнаний винним судом першої інстанції у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У подальшому, це рішення було скасоване судом апеляційної інстанції за відсутністю події та складу правопорушення.

У новому провадженні суд першої інстанції, розглянувши справу в порядку Кодексу адміністративного судочинства України, частково задовольнив вимоги позивача, натомість апеляційний суд закрив провадження у справі, посилаючись на п. 3 ч. 2 ст.19 КАС України, яким передбачено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи про накладення адміністративних стягнень, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Розглянувши касаційну скаргу позивача, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що складання протоколу про адміністративне правопорушення без ухвалення рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності не породжує правових наслідків для позивача та не порушує його права. Отже, окремо від постанови суду про притягнення до адміністративної відповідальності такі протоколи не оскаржуються.

Тим самим, Велика палата Верховного суду залишила в силі рішення суду апеляційної інстанції про те, що позов не підпадає під розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Ознайомитись з повним текстом відповідної постанови ВП ВС можна за посиланням.

Прочитано 277 разів