Суд вирішить, чи повинна самозайнята особа-ФОП сплачувати ЄСВ

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду незабаром розгляне зразкову справу щодо необхідності сплати єдиного соціального внеску самозайнятою особою, яка одночасно зареєстрована як ФОП.

Відповідну ухвалу про відкриття провадженняу справі № 520/3939/19  Верховний суд виніс 21 травня. Сам розгляд зразкової справи відбудеться 10 червня 2019 року об 11:00.

За обставинами цієї справи, позивач як судовий експерт є самозайнятою особою та одночасно є зареєстрованим як ФОП, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування. 

У своїй заяві позивач  просив скасувати вимогу ДФС про сплату боргу з ЄСВ на підставі того, що податковим законодавством не передбачена можливість подвійного взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі коли фізична особа вже взята на облік як самозайнята особа. На думку позивача, оскільки діяльність судового експерта є незалежною професійною діяльністю, то доходи отримані від здійснення такої діяльності підлягають оподаткуванню згідно зі статтею 178 Податкового кодексу України лише у випадку, якщо така особа не зареєстрована як фізична особа-підприємець відповідно до вимог законодавства.

Зазначимо, рішення у цій зразковій справі стосуватиметься всіх самозайнятих осіб, які у межах здійснення незалежної професійної діяльності є платниками ЄСВ. Нагадаємо до такої діяльності може бути віднесена, зокрема, літературна, художня, освітня, викладацька, медична, адвокатська, нотаріальна тощо.

Прочитано 316 разів