Юрисдикція Вищого антикорсуду: деталі нового законопроекту

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №10426 від 08.07.2019 р. "Про внесення зміни до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)".

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №10426 від 08.07.2019 р. "Про внесення зміни до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)".

Як зазначається у пояснювальній записці, цей законопроект спрямований на забезпечення повного, ефективного, своєчасного судового розгляду кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів у розумні строки, а також запровадження чітких правил черговості передачі Суду підсудних йому справ відповідно до принципу правової визначеності.

Зокрема, документом пропонується викласти в новій редакції підпункт "х" підпункту 3 п. 2 розділу VІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищий антикорупційний суд", відповідно до якого підсудність Вищого антикорупційного суду як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду, крім кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Крім того, передбачено, що на розгляд до Вищого антикорсуду будуть передані всі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами САП і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду.

Як зазначається, прийняття проекту Закону України дасть змогу забезпечити ефективний судовий розгляд у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів у розумні строки та усуне ризики надмірного навантаження на суддів Вищого антикорупційного суду. Позаяк станом на 17 травня 2019 року щонайменше 3592  кримінальних провадження мають бути передані до Суду відповідно до вимог закону, 3406 із яких перебувають у судах першої інстанції, а 186 кримінальних проваджень – у судах апеляційної інстанції. При цьому лише у 169 із 3592 кримінальних проваджень досудове розслідування здійснювалося Національним антикорупційним бюро України. 

Цей законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 8 липня та визначено Президентом як невідкладний.

Прочитано 500 разів