Відпустка «за свій кошт»: кому, у яких випадках та якої тривалості?

Кожен працівник має право на відпустку без збереження зарплати. Таке право працівника на відпустку без збереження зарплати встановлене ст. 84 КЗпП і ст. 25, 26 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР. Така відпустка надається будь-якому працівнику за сімейними обставинами та з інших причин і за загальним правилом не може перевищувати 15 календарних днів на рік (ст. 26 Закону № 504, лист Мінсоцполітики України від 29.04.2016 р. № 243/13/116-16).

Однак тут є нюанси. Адже є категорії громадян, визначені у ст. 25 Закону № 504, яким роботодавець зобов’язаний надати відпустку без збереження зарплати (без урахування 15 к. д., передбачених ст. 26).

 

Категорія працівників та підстави

Тривалість

Мати або батько, який виховує без матері двох і більше дітей віком до 15 років або дитини-інваліда

До 14 к. д. щорічно

Чоловік, дружина якого перебуває в післяпологовій відпустці

До 14. к. д.

Мати, батько дитини, баба, дід, інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, усиновителі, опікуни, один із прийомних батьків або батько-вихователь, жінка, яка має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда або всиновила дитину, мати інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинока мати, батько дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у випадку тривалого перебування матері в лікувальній установі), опікун дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи

Строк, зазначений у медвисновку, якщо:
– дитина потребує домашнього догляду і не досягла 6 років;
• дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежна) і не досягла 16 років;
• дитині встановлена категорія інвалід підгрупи А і вона не досягла 18 років

Мати, батько, баба, дід, інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, усиновитель, опікун, один із прийомних батьків або батько-вихователь для догляду за дитиною, яка не досягла 14 років у випадку оголошення карантину на відповідній території

Період оголошення карантину на відповідній території

Учасники війни (ст. 8, 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 р. № 3551-XII, далі — Закон № 3551-XII)

До 14 к. д. щорічно

Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, статус яких установлено Законом № 3551. До таких у т. ч. відносяться особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні

До 21 к. д. щорічно

Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною

Пенсіонери за віком

До 30 к. д. щорічно

Інваліди III групи

Інваліди I та II групи

До 60 к. д. щорічно

Особи, які одружуються

До 10 к. д.

У випадку смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчерки), брата, сестри

До 7 к. д. без урахування часу проїзду до місця поховання і назад

У випадку смерті інших рідних (крім рідних по крові або по шлюбу)

До 3 к. д. без урахування часу проїзду до місця поховання і назад

Для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу (див. п. 13), який згідно з медвисновком потребує постійного стороннього догляду

Строк, зазначений у медвисновку, але не більше 30 к. д.

Працівнику для завершення санаторно-курортного лікування

Строк, зазначений у медвисновку

Працівники, допущені до вступних іспитів у виш

15 к. д. без урахування часу проїзду до вишу і назад

Працівники, допущені до вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва

Необхідна для проїзду до вишу або наукового закладу і назад

Працівники, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі й успішно виконують індивідуальний план підготовки

Працівники-сумісники

Строк до закінчення відпустки за основним місцем роботи

Ветерани праці

До 14 к. д. щорічно

Працівники, які не використали за попереднім місцем роботи щорічні основну та додаткову відпустки повністю або частково й отримали за них грошову компенсацію

До 24 к. д. у перший рік роботи на даному підприємстві до настання 6 місяців безперервної роботи

Працівники, діти яких віком до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості. При наявності двох і більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини

12 к. д. без урахування часу проїзду до навчального закладу і назад

 

Відповідно до ст. 26 Закону № 504, для отримання відпустки за свій рахунок одного бажання працівника недостатньо. Обов’язковою умовою оформлення такої відпустки є згода роботодавця її надати (лист Мінпраці від 18.03.2009 р. № 2961/0/14-09/06).

Так само, підприємство не може відправити працівника у відпустку за свій рахунок лише зі своєї ініціативи. Так, за положеннями ст. 25, 26 Закону № 504 таку відпустку може ініціювати тільки працівник, а роботодавець, який примусово відправляє свого співробітника у відпустку, порушує законодавство про працю (лист Мінсоцполітики України від 19.09.2013 р. № 416/13/116-13).

Зверніть увагу, працівники у своїх заявах можуть просити надати їм неоплачувану відпустку на період, що перевищує законодавчо встановлену межу. І роботодавці можуть надавати працівникам такі відпустки. Однак це є порушенням трудового законодавства, за яке:

  • на підприємство може бути накладений штраф у розмірі 1 МЗП на підставі ст. 265 КЗпП;
  • посадові особи роботодавця-підприємства або роботодавець-підприємець може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі від 30 до 100 НМДГ.

Для отримання відпустки за свій рахунок працівник повинен подати роботодавцю заяву, зазначивши в ній дату початку відпустки, її тривалість і причину, за якою йому потрібна відпустка або яка дає йому право на таку відпустку.

Якщо працівник наводить у заяві підстави, що передбачають обов’язкове надання такої відпустки, тоді до заяви додаються документи, що підтверджують його право на відпустку. Наприклад, якщо про відпустку просить мати двох і більше дітей віком до 15 років, то вона повинна подати свідоцтва про народження дітей.

Далі – підприємство видає наказ (розпорядження), у якому повинні бути зазначені не лише П. І. Б. відповідного працівника, його посада та період відпустки, а й обставини, що зумовили необхідність надання йому відпустки.

Прочитано 584 разів