В Україні запрацював новий сервіс "Е-пенсія"

В Україні почав працювати сервіс “Е-пенсія” - нова модель звернення громадян за призначенням пенсії через вебпортал електронних послуг фонду. Сервіс є частиною системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі ("Е-пенсія"), яку реалізує Пенсійний фонд.

Новий сервіс передбачає надання документів для призначення пенсії в електронному вигляді. Однак потім, вже після ухвалення рішення про призначення пенсії, все  ж доведеться піти забрати готове свідоцтво в найближчому відділенні. Про те, що свідоцтво готове, повідомлять по електронній пошті або SMS.

Для того, щоб подати заявку онлайн, необхідно зареєструватися на вебпорталі електронних послуг ПФ (посилання), а далі — дотримуватися інструкцій: заповнити анкету, завантажити необхідні документи, підписати заяву електронним підписом і відправити її до ПФУ. На опрацювання заяви відведено 10 днів. Cкористатись послугою громадяни можуть безкоштовно.

У ПФ відмічають, що впровадження такої системи повинно значно спростити взаємодію ПФ з громадянами, а також зменшити витрати часу.

Водночас у ПФ анонсували запровадження найближчим часом наступного етапу - мобільний додаток через який можна буде самостійно подавати інформацію до Пенсійного фонду і отримувати її. Зокрема, у додатку можна буде отримати інформацію про свій заробіток, страховий стаж, про те, на якому етапі розгляду перебувають звернення тощо.

Прочитано 640 разів