Коли фізична особа-підприємець має право на податкову знижку?

Загальний порядок застосування податкової знижки передбачений ст. 166 ПКУ.

Зокрема, згідно з пп.166.4.2 ст.166 ПКУ, загальна  сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.

До заробітної плати законодавство відносить основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику у зв’язку з відносинами трудового найму.

Таким чином, фізична  соба - підприємець, яка є найманою особою, може скористатися правом на податкову знижку, лише до доходів, одержаних впродовж року у вигляді заробітної плати.

Що стосується доходів від підприємницької діяльності, то право на податкову знижку не застосовується.

Прочитано 188 разів