В Україні збільшують штрафи за незаконну реєстрацію нерухомості

12 вересня Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 1056-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності.

Як зазначено у пояснювальній записці до документу, законопроект передбачає усунення основних юридичних прогалин, які створюють проблеми власникам нерухомості та бізнесу.

Згідно з основними положеннями законопроекту передбачено:

- припинення діяльності акредитованих суб'єктів;

- запровадження обов'язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав;

- впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав;

- підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

Зокрема, збільшуються штрафи за порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань посадовими особами: передбачено стягнення від 400 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше від 200 до 400).

Також збільшені штрафи за порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - від 400 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше від 200 до 400).

Нагадаємо, законопроект № 1056-1 поданий як альтернативний законопроекту № 1056. Між документами є певні відмінності, зокрема, в новому проекті № 1056-1 передбачено:

- обмеження щодо одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав (зокрема, коли виникнення, перехід, зміна або припинення прав та обтяжень здійснюється із відкладальною умовою);

- можливість доступу нотаріуса до Державного реєстру речових прав у разі його тимчасового блокування або анулювання доступу до реєстру в режимі отримання інформації для здійснення нотаріальної діяльності;

- покладення на державного реєстратора обов'язку перевіряти дійсність довіреності, справжність судового рішення за даними Єдиного державного реєстру судових рішень тощо.

Прочитано 989 разів