Запрацювала гаряча лінія з питань розгляду скарг на держреєстраторів

Мін'юст провів облік скарг на дії держреєстраторів, які перебувають на розгляді Комісії з питань розгляду скарг в сфері державної реєстрації.

Наразі вже працює гаряча лінія, за якою можна дізнатися інформацію щодо стадії розгляду поданої скарги.

Телефон гарячої лінії - (044) 237-09-96.

Водночас, нагадаємо, днями раніше Кабмін оновив Порядок здійснення контролю у сфері державної реєстрації. Відповідні зміни внесено Постановою КМУ N 897.

Серед основних новацій цього нормативно-правового акта - запровадження нових критеріїв моніторингу та спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, встановлення чіткої диференціації санкцій за порушення в сфері держреєстрації та впровадження тестування тільки для осіб, які вперше планують розпочати роботу в державних реєстрах.

Залежно від порушення у сфері держреєстрації до реєстратора застосовуватимуться відповідні санкції. За грубе або неодноразове порушення закону передбачено анулювання доступу до державних реєстрів довічно. За незначні порушення передбачена санкція у вигляді блокування доступу строком від 14 до 90 днів.

Також, передбачено нові критерії моніторингу:

- скасування записів в реєстрах;

- проведення реєстраційних дій з порушенням строків, визначених законами;

- проведення державної реєстрації припинення обтяжень права власності та інших речових прав, похідних від права власності, на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва (крім випадку проведення такої реєстраційної дії державними та приватними виконавцями);

- проведення держреєстратором реєстраційних дій протягом року з дня призначення на відповідну посаду суб'єктом держреєстрації, з дня призначення на посаду державного нотаріуса чи з дня реєстрації приватної нотаріальної діяльності, а також протягом шести місяців з дня відновлення доступу державному реєстратору до реєстрів.

Зазначимо, дані критерії виписувалися на підставі узагальнення результатів розгляду скарг. 

Прочитано 290 разів