В Е-кабінеті водія запрацювала нова послуга

В Електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга «Керування належним користувачем».

Позаяк нести відповідальність на дорозі має водій авто, а не його власник (отримувати сповіщення про нові штрафи, сплачувати їх), в МВС пропонують автомобілістам, які користуються чужими авто, зареєструватися через безкоштовний сервіс. У відомстві зазначають: можливість вказати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане у нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото- і відеофіксації та паркування. 

Онлайн-сервіс вже доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Замовником послуги може бути фізична або юридична особа, яка хоче стати належним користувачем. Для цього необхідно:

  1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.
  2. Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
  3. Ввести VIN-код автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль, не про його власника.
  4. Обрати підставу для належного користування:

- домовленість із власником;

- довіреність на право користування ТЗ;

- договір оренди, найму чи позики;

- договір фінансового або оперативного лізингу.

  1. Ввести e-mail і телефон власника авто.
  2. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
  3. Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Після цього власник отримує лист з посиланням на онлайн-заяву. Для успішного завершення процедури власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Після чого особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки у е-Кабінеті водія. Повний цикл надання послуги онлайн забирає один робочий день.

Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року. У випадках, якщо підставою для належного користування є оформлення на особу тимчасового реєстраційного талона або призначення працівника належним користувачем безпосередньо керівником юридичної особи, послуга надається лише у територіальних сервісних центрах МВС і за умови присутності власника ТЗ та особи, яка планує стати належним користувачем.

На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувача. Видалення призначеного належного користувача можливе власником ТЗ – за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач.

Прочитано 975 разів