З квітня запрацює реєстр онлайн-лікарняних

Порядок ведення Електронного реєстру листків непрацездатності Уряд затвердив ще 17.04.2019 (постанова № 328).

І лише 3 березня цього року Кабмін прийняв постанову № 159 «Про особливості ведення Електронного реєстру листків непрацездатності до забезпечення інформаційної взаємодії електронної системи охорони здоров’я з Електронним реєстром листків непрацездатності», якою зобов’язав до 1 квітня 2020 року:

  • МОЗ — розробити та затвердити за погодженням із Фондом соціального страхування порядок видачі, продовження та обліку листків непрацездатності;
  • ПФУ — створити та протестувати програмні засоби веб-орієнтованого сервісу та забезпечити реєстрацію у сервісі лікарів.

Тож до кінця місяця Міністерство охорони здоров’я має передати Пенсійному фонду список лікарів, що матимуть доступ до веб-сервісу. Ідентифікація лікарів у веб-сервісі проводитиметься на підставі відомостей про заклади охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на провадження медичної практики. У свою чергу інформація у МОЗ накопичуватиметься на підставі даних Національної служби охорони здоров’я про укладені договори із закладами охорони здоров’я.

Як працюватиме система?

Лікарі вноситимуть інформацію про тимчасову непрацездатність до Електронного реєстру листків непрацездатності та засвідчуватимуть кваліфікованим електронним підписом.

Далі інформація через реєстр в Пенсійному фонді (ПФУ) буде автоматично передана у Фонд соціального страхування (ФСС) – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску, а також передаватиметься роботодавцю, який через кабінет страхувальника на веб-порталі ПФУ побачить, що його працівник оформив тимчасову непрацездатність.

Тобто вже з першого дня хвороби працівника роботодавець зможе перевірити на сайті ПФУ, чи відкрив працівник лікарняний.

Як запевняють автори реформи, після запровадження електронних лікарняних підробити листок непрацездатності без участі лікаря буде неможливо.

Прочитано 369 разів