Карантин: як працюють державні органи зараз

Різні надавачі послуг під час карантину працюють по-різному - змінюють порядок роботи, надають лише обмежений перелік послуг та вживають додаткові заходи, щоб убезпечити відвідувачів і працівників.

Мінцифри на своїй сторінці у Facebook розмістило пам'ятку, як працюють державні органи зараз:

  1. Державна міграційна служба визначила перелік підрозділів, які працюють під час карантину. Особисто можна оформити паспорт громадянина України у разі втрати, викрадення паспорта чи нагальної необхідності для отримання публічних послуг. Також ДМС продовжує вклеювати фотокартки до паспортів при досягненні 25 чи 45-ти років і оформляє закордонні паспорти у разі потреби у лікуванні чи смерті родича. Іноземці та особи без громадянства також можуть отримати посвідки на тимчасове і постійне проживання, якщо це необхідно для отримання послуг.
  2. Прийом громадян у ДРАЦС здійснюється виключно з питань державної реєстрації народження, смерті та видачі архівних документів, необхідних для підтвердження при захороненні. Реєстрація шлюбу відбувається лише на підставі заяв, поданих до 13 березня. Громадяни можуть отримувати консультацію та подавати документи онлайн за допомогою порталу.
  3. Сервісні центри МВС продовжують надавати невідкладні послуги, здебільшого дистанційно. Серед них реєстрація транспорту для стратегічних підприємств, відновлення посвідчення водія у разі втрати чи викрадення, перша державна реєстрація нових легкових транспортних засобів. Громадяни можуть надсилати пакет документів на пошту черговим сервісних центрів. Дізнатися про повний перелік послуг та контакти чергових можна за посиланням.
  4. Більшість ЦНАП також продовжують свою роботу, надаючи невідкладні послуги. Але перед візитом Мінцифри радить спочатку зателефонувати та уточнити, як працює конкретний ЦНАП. 
Прочитано 646 разів