ФОП та реєстрація інформації про види господарської діяльності

Як відомо, реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Відповідне правило затверджено п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Відповідно до пп. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ, у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності, згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Так, класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 р. №457 із змінами. До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

Таким чином, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем (далі - ФОП) заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

При цьому ПКУ не передбачено обмежень для ФОП щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

Прочитано 1047 разів