Уряд затвердив нові форми примірних договорів оренди державного майна

12 серпня Кабінет Міністрів України прийняв розроблену Фондом державного майна України Постанову "Про затвердження примірних договорів оренди державного майна". 

Відповідною постановою Кабмін ухвалив 2 нові типові форми:

- примірного договору оренди єдиного майнового комплексу державного підприємства, його відокремленого структурного підрозділу;

- примірного договору оренди нерухомого майна, іншого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності.

Ухвалення нових форм примірних договорів оренди надає орендодавцям можливість оприлюднювати в електронній торговій системі Prozorro.Продажі оголошення про передачу в оренду державного і комунального майна, а також переукладати договори оренди, строк дії яких закінчився і які можуть бути продовжені без аукціонів.

Отже, з моменту оприлюднення зазначеної постанови процес оренди буде запущений за новою процедурою, передбаченою законом про оренду, введеним в дію 1 лютого 2020 року. 

Зокрема, новації, які вносить новий Закон про оренду, а також новий Порядок оренди враховані в логічній структурі нових примірних договорів.

Так, до переліку основних новацій затверджених форм примірних договорів, у порівнянні з попередніми типовими договорами, належать наступні:

- відтепер договір оренди стає тристороннім (раніше був двостороннім) і, таким чином, балансоутримувач (третя сторона) стає повноцінними учасником орендних відносин зі сторони держави і наділяється правами та обов’язками щодо захисту державного майна;

- проект примірного договору запроваджує авансовий платіж і забезпечувальний депозит, які переможець аукціону повинен сплатити до державного бюджету, балансоутримувачу і орендодавцю до укладання договору оренди. Ці платежі розглядатимуться як гарантія платоспроможності переможця, а відтак і гарантія забезпечення прав держави;

- у орендаря з’являється можливість вимагати дострокового припинення договору у випадку, якщо він має докази істотної невідповідності об’єкта оренди заявленій інформації про нього, внаслідок чого орендар не матиме можливості використовувати об’єкт чи приступити до виконання ремонтних робіт.

 

Прочитано 772 разів