Іноземці в Україні мають право на роботу за сумісництвом

13437Тепер роботодавці мають право на застосування праці іноземного фахівця за сумісництвом.

Крім того, встановлено інший порядок та строки оскарження рішень про відмову у видачі дозволу на працю іноземця та особи без громадянства, продовження його дії, анулювання.

Зокрема, збільшується термін подачі копії укладеного між роботодавцем та іноземцем трудового договору (контракту) – вже до 10 календарних днів (раніше було 7), а також вводиться обов'язок роботодавця укласти трудовий договір (контракт) з іноземцем не пізніше ніж через 90 календарних днів після початку дії дозволу.

Територіальний орган оформляє і видає дозвіл за умови звернення роботодавця не пізніше ніж через 3 робочих дня з дати зарахування коштів на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України. Дозвіл видається на термін до одного року і може продовжуватися необмежену кількість разів на такий же термін.

Водночас, оскільки застосування праці іноземців в Україні створює конкуренцію громадянам України, зберігаються вимоги щодо захисту національного ринку праці від некваліфікованої іноземної робочої сили і передбачено, що дозвіл буде надаватися кваліфікованим іноземним працівникам, і лише за відсутності безробітних відповідної кваліфікації на обліку в держслужбі зайнятості.Прочитано 395 разів