Довідку про несудимість можна перевірити на вебсайті МВС

Міністерство внутрішніх справ України запустило ще один сервіс. Відтепер на його офіційному сайті можна перевірити легітимність довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відповідно, наявність або відсутність судимості та обмежень, відповідно до кримінально-процесуального законодавства України.

dovidka-pro-nesudymistУсе, що потрібно вказати в пошуку, – це номер довідки та дату народження особи. Втім, перевірити за допомогою сервісу довідки можна лише ті, що видані до 1 лютого 2017 року.

З 1 лютого довідки про відсутність судимості почали видавати у всіх регіонах країни територіальні сервісні центри МВС. Запит на отримання довідки заповнюється безпосередньо у адміністратора на місці (зразок запиту) за пред’явлення паспорту та його копії. Замовити довідку можна з вівторка по суботу з 9:00 до 18:00 (у суботу до 16:45), без обідньої перерви та незалежно від місця реєстрації. Адреси територіальних центрів можна знайти тут.

Надання довідки здійснюється безкоштовно в строк до 30 календарних днів з дня надходження запиту.

Для зручності та консультування громадян працюють сайт МВС hsc.gov.ua, сторінка у Facebook та телефон для довідок (044) 290-19-88.