Компанія "Ти і Право" взяла участь у святкуванні річниці дипломатичних відносин України та Китаю

1

17 січня з нагоди 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин України з Китаєм та Китайського Нового Року – Свята Весни відбулась урочиста зустріч представників китайської та української дипломатії, політики та службовців китайських підприємств в Україні.

На святі головували Надзвичайний і повноважний посол КНР в Україні Ду Вей, Віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, другий Президент України Леонід Кучма, Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

Першим з привітальним словом виступив Дев’ятий посол Китаю в Україні пан Ду Вей. Зокрема, він зазначив, що Україна та Китай – це стратегічні партнери з тривалою історією.

3

Ду Вей, Надзвичайний і повноважний посол КНР в Україні:

"Здоровий і стабільний розвиток двосторонніх відносин спирається на далекоглядність і правильне керівництво лідерів двох держав. Мабуть, Вам вже відомо, що сьогодні вранці Голова Китаю пан Сі Цзиньпін і Президент України пан Порошенко провели офіційне засідання у Давосі. Це ще одна важлива зустріч між лідерами двох країн після дружньої розмови на Саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні в минулому році".

4

5

8

 На його думку, співпраця двох країн має значний потенціал. Зокрема, Китай протягом п’яти років зберігав статус другого торгівельного партнера України. Обсяг двосторонньої торгівлі між Китаєм та Україною у 2015 році склав понад 7,1 мільярдів доларів США (що в 30 разів більше, ніж на початку відносин). Між незалежною Україною та Піднебесною була підписана Угода на суму 2,400 мільйонів доларів з обміну валют. Понад 7 мільярдів доларів було надано Україні у вигляді кредиту. У 2016 році понад 25000 китайських туристів побували в Україні. 48 провінцій та міст наших двох країн встановили дружні відносини. 50 університетів підписали угоди про співробітництво. На даний час біля 12000 зарубіжних китайців та студентів працюють і навчаються в Україні.

6

Степан Кубів, Віце-Прем’єр-Міністр України, Міністр економічного розвитку та торгівлі:

"Сьогодні збіглися дати: Україна відзначає Старий Новий рік, а Китай – свято Нового року. І це не просто так. Я вдячний долі та мудрості українського та китайського народів, які зуміли побудувати відносини – зокрема, культури, традицій. Уряди, Президенти країн створили умови для співпраці, які сьогодні гарантують велику перспективу розвитку. Я також вдячний пану Послу, який зумів за короткий час переформатувати формат відносин між українським та китайським бізнесом".

7

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України:

"Україна відкрита для нових технологій, для тих виробництв, які сьогодні готові просувати українську продукцію разом з китайськими інвесторами в Європу. За цей рік було зроблено багато, відкритий новий транспортний шлях до КНР, і зараз до цього шляху хочуть залучитися ще декілька країн близького сходу і це дуже важливо для нас".

10

9

 За словами Геннадія Зубка, в цьому році вдалося зупинити падіння товарообсягу. За 9 місяців показник товарообсягу становив 4,8 мільярдів, що продемонстрував 1,5 відсотка приросту, порівняно з падінням у 2014, 2015 роках.

Це дає можливість для впровадження спільних структурних проектів – для енергетики, дорожнього будівництва, агропромислового комплексу тощо.

15

Наприкінці зустрічі гостей привітав Оркестр народних інструментів України.

18

20

Прочитано 2394 разів