МОЗ запустив єдиний онлайн-реєстр медоглядів

З осені 2018 року всі дані про медичні профогляди українців зберігаються в єдиній електронній системі, що має виключити, в першу чергу, можливість підробки довідок і санітарних книжок.

meditsinaПрофесійний медогляд українці будуть проходити виключно в установах охорони здоров'я, а дані автоматично будуть відображатися в електронній системі. Копію довідки про пройдений медогляд кожен українець зможе отримати безкоштовно.

Вже зараз працює мобільний додаток «Медичні огляди», за допомогою якого контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.

Зазначимо, професійний медогляд є обов'язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, і декретованих осіб (тих, хто працює з населенням)- вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі тощо.
Для довідки: створення єдиної державної бази даних медоглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров'я було передбачено наказом МОЗ від 10 січня 2017 року № 18. До кінця року заплановано підключити до системи близько 3 тисяч закладів охорони здоров'я в усіх областях України з метою поступової заміни паперових бланків медоглядів електронними.

Поки що система працює в тестовому режимі. Однак після його завершення єдина державна база даних медичних оглядів буде обов'язкова до використання.

Прочитано 294 разів